ŠK Slovan Bratislava bol papierovým favoritom duelu úvodného kola skupinovej fázy Konferenčnej ligy proti litovskému nováčikovi na európskej scéne. Žalgaris rovnako ako Slovan neskóroval a body sa po výsledku 0:0 teda delili.

Fanúšikovia sú z výsledku sklamaní, predsa len, čakal sa víťazný vstup, ktorý by Slovan nasmeroval o krok bližšie k vytúženému postupu. Nestalo sa. Hráči však až takí kritickí neboli.

„Chceli sme vyhrať. Bohužiaľ, nepadlo nám to dnu, takže z toho bola remíza. Napriek tomu si myslím, že môžeme mať hlavu hore, pretože tam bolo veľa dobrých vecí a je potrebné z nich ťažiť aj v ďalších zápasoch,” povedal brankár Adrián Chovan, ktorému bolo zároveň ľúto nepremenených šancí. „Chýbalo nám šťastie v zakončení,“ dodal.

Vernon de Marco, kapitán Belasých, to videl pomerne podobne, pridal i spokojnosť s hrou defenzívy, ktorej je súčasťou. „Odohrali sme dobrý zápas, najmä v defenzíve. Teší nás, že sme neinkasovali. Vypracovali sme si veľa šancí a mohli premeniť aspoň jednu, no napriek tomu si myslím, že sme si z tohto zápasu zaslúžili viac ako remízu,“ zaznelo od neho v pozápasovom rozhovore.

Najbližšie sa vrámci Konferenčnej ligy predstavia zverenci Vladimíra Weissa st. na pôde Pjuniku Jerevan vo štvrtok 15. septembra od 18:45. Ten na úvod podľa očakávaní prehral vo Švajčiarsku na trávniku Baselu 3:1 po nerozhodnom polčase 1:1. Oba duely sledovalo zhodne cez 11 tisíc divákov, o pár stoviek viac bolo podľa oficiálnych údajov vo Švajčiarsku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram/SKSlovanbratislava