HC Slovan Bratislava sa v tomto roku predstaví na najstaršom a najprestížnejšom klubovom hokejovom turnaji na starom kontinente Spengler Cupe. Je to spôsobené tým, že pandémia COVID 19 nedovolila výberu Kanady a švajčiarskemu účastníkovi najvyššej NLA súťaže HC Ambri-Piotta účasť na tomto pohári kvôli karanténnym opatreniam. 

Marc Gianola, ktorý je predseda organizačného výboru Spengler Cup a Fredi Pargätzi, ktorý je športový riaditeľ, sa minulý týždeň spojili s predstaviteľmi Slovanu Bratislava a účasť na tomto turnaji dohodli. Návrat na tento turnaj je pre Slovan veľkým úspechom, no tak isto je to určitý úspech pre Slovensko, ako hokejovú krajinu. Slovan zároveň vedie Extraligu so 7-bodovým náskokom pred druhým Zvolenom s famóznym skóre 106:63. Aj to do istej miery zavážilo pri výbere kvalitného súpera na tento prestížny švajčiarsky turnaj, ktorý sa bude konať v Davose a Slovan na ňom posilní populárny slovenský útočník zvučného mena.

Podrobný rozpis skupín:

Súpermi Slovana Bratislava budú švédska HC Frölunda a fínsky tím KalPa Kuopio. Slovan je vo výbornej pohode a forme v domácej lige a dokázal vyhrať z posledných 10 zápasov rovno 9. Prísť takto víťazne naladený na turnaj je nesmierne dôležité obzvlášť, keď vás čakajú nároční súperi z Fínska a Švédska. KalPa Kuopio nie je v tejto sezóne v úplne ideálnej forme, čo sa odzrkadlilo aj v tabuľke. Nachádza sa na 10. priečke, ktorá zaručuje účasť v osemfinále play off domácej ligy. HC Frölunda by mal byť ťažší oriešok a zároveň favorit skupiny. Tento tím je na druhej priečke vo svojej lige, za Rogle zaostáva len o skóre. Každopádne sa tešíme na výkony Slovana Bratislava, ktorý bude ako jediný tím zo Slovenska reprezentovať slovenský hokej vo svete. Prvý súboj Slovana uvidíme 26.12.2021 o 15:10 proti HC Frölunda. Veľa šťastia.

Zdroj: Instagam/spenglercupdavos Foto: Instagram/spenglercupdavos, Instagram/spenglercupdavos, Facebook/HC SLOVAN Bratislava