Fortuna ligu v aktuálnej sezóne 2021/2022 vedie zatiaľ Slovan Bratislava so 46 bodmi pred druhou Trnavou, ktorá má o 4 body menej. Za nimi sa nachádza trio Ružomberok, Dunajská Streda a Žilina, ktoré sekundujú vedúcej dvojici a kryjú im chrbát.

Toto je tabuľka najúspešnejších tímov tejto sezóny, čo sa týka bodov, avšak ako je to s fanúšikmi, ktorí fandia jednotlivým klubom? Znie to neuveriteľne, ale na prvom mieste v počte fanúšikov na sociálnej sieti Instagram je FK Senica. Je to určite pre mnohých prekvapujúca, ktorá sa zdá byť nereálna, opak je však pravdou.

Tímy s najväčším počtom fanúšikov na Instagrame

FK Senica                             169 000
DAC 1904 Dunajská Streda     44 500
ŠK Slovan Bratislava               28 000
FC Spartak Trnava                  19 000
MŠK Žilina                             17 500
AS Trenčín                             10 600
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble  3400
FK Pohronie                            3300
MFK Zemplín Michalovce          2900
MFK Ružomberok                    2700
ŠKF ORION TIP Sereď              2500
MFK Tatran Liptovský Mikuláš   700

Počet fanúšikov a veľkosť fanklubu síce vo futbale rozhodujúcim faktorom nie sú, ale pre dobrú atmosféru v tíme a získanie kvalitných posíl je dôležitým aspektom. Je však aj pre vás prekvapujúce, že mestečko len s niečo vyše 20 000 obyvateľmi má také množstvo fanúšikov na sociálnej sieti?

Dôvodom tejto zaujímavej skutočnosti je jeden futbalista. Je to hráč, ktorý pochádza z Indonézie, Egy Maulana Vikri, v ktorej je futbal veľmi dôležitou súčasťou života, niečo ako náboženstvo. Tento futbalista je vo svojej krajine „malým Bohom o čom svedčí aj fakt, že na Instagrame má niečo vyše 2,3 milióna fanúšikov. Viacero z týchto „fans” sa pridalo aj medzi sledovateľov účtu FK Senica, aby videlo novinky, ktoré sa týkajú práve Egyho. Vďaka nemu získala Senica množstvo nových fanúšikov, ktorých počet neustále rastie.

Vyjadrenie Egyho Maulanu na fanúšikov v Indonézii:

„V Indonézii sú ľudia blázniví, fanúšikovia tam veľmi milujú futbal. Môžem povedať, že práve futbal patrí v Indonézii k najobľúbenejším športom. Keď fanúšikovia vidia hráča, ktorý prestúpil do Európy, sú na neho veľmi hrdí. Pre mňa to je normálne, nie je to nič, čo by ma prekvapilo. Fanúšikovia v našej krajine sú jednoducho takí, milujú futbal,” dodal na záver Egy Maulana Vikri.

V tejto štatistike predbehla aj viacero slovenských popredných tímov, ktoré sú na futbalovej scéne podstatne známejšie. Pomôže tento futbalista aj výkonmi tak ako pomohol s propagáciou klubu?

Egy Maulana Vikri privítanie v Senici

Zdroj: Fksenica.eu | Foto: Instagram/egymaulanavikri, Instagram/egymaulanavikri |Video: Youtube/FKSenica