Prestup Slováka do nemeckej Bundesligy rovno zo slovenskej ligy je vskutku raritou za určitý čas. Väčšinou sa takýto náš hráč neusadí hneď v základnej zostave kupujúceho tímu, ale vysedáva na lavičke a vyčkáva na svoju šancu.

Presne 5 miliónov eur zaplatila Borussia Mönchengladbach za Lászlóa Bénesa, keď obliekal dres MŠK Žilina. Rodák z Dunajskej Stredy sa však v Gladbachu dosiaľ nedokázal presadiť a za Žriebätá odohral počas piatich rokov len 51 zápasov. Mimo toho bol Slovák aj na dvoch hosťovaniach, kde sa mu mimoriadne darilo. V druholigovom Holsteine Kiel nazbieral počas 16 zápasov 6 asistencií, ku ktorým pridal dva góly. No a naposledy hosťoval v Augsburgu, ktorému pomohol svojimi výkonmi k záchrane v Bundeslige.

benes

A práve tento bavorský klub má mať o 23-ročného slovenského reprezentanta mimoriadny záujem. Podľa nemeckého Kickera ho chcú v Augsburgu podpísať natrvalo, keďže Bénes sa po skončení tejto sezóny vracia do Mönchengladbachu. No tam je jeho čas na ihrisku otázny. Hoci zmena trénera dáva Slovákovi akú takú nádej na väčšie herné vyťaženie, konkurencia v Gladbachu je na Lászlóvej pozícií mimoriadna.

V Augsburgu by mohol mať Bénes garantované miesto v základnej zostave, hoci tento tím, ktorý ma mimochodom jeden z najnižších rozpočtov v celej súťaži, bojuje každú sezónu o záchranu, na rozdiel od Bénesovho aktuálneho zamestnávateľa. V Borussii má zmluvu do roku 2024, no predčasná rozlúčka nie je vôbec vylúčená. Ba práve naopak.

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter, Instagram/beneslacus22