Slovenská reprezentácia nezvládla federálne derby v poslednom zápase základnej skupiny na Majstrovstvách sveta v Lotyšsku. Česko zvíťazilo vysokým pomerom 7-3. V konečnom dôsledku nás to pravdepodobne až tak neškrie, keďže vo štvrťfinále nastúpime proti USA a nie pre nás neobľúbeným Fínom.

V zápase Slovenska proti Česku sa mal odohrať mimoriadne nešportový moment, po ktorom mal byť do konca zápasu vylúčený slovenský reprezentant Kristián Pospíšil. Ten mal podľa iSport.cz pichnúť špičkou hokejky do slabín Filipa Zadinu v 25. minúte zápasu. Následne mal do neho ešte úmyselne naraziť kolenami, keď Čech kľačal. Pospíšilovi to prešlo, keďže rozhodcovia vylučovali až za následnú melu, keď sa na Zvolenčana vrhol po týchto nepekných momentoch Tomáš Zohorna.

Pospíšil už raz inkasoval na Majstrovstvách sveta vylúčenie do konca zápasu, keď si v úvodnej tretine zápasu proti Švajčiarsku nevyberavým spôsobom vyšliapol na Andresa Ambühla. Teraz k tomu opäť nebol ďaleko, pretože pichanie je jednoznačne trest do konca zápasu.

Hra 25-ročného Slováka rozhodne nie je najčistejšia, o čom píše aj spomínaný český portál. V tejto sezóne bol totiž Pospíšil najvylučovanejším hráčom fínskej play-off, podobne ako v sezóne 2014/15 v drese Salzburgu. Z Kristiánovej strany rozhodne nechceme na turnaji vidieť takéto momenty aj naďalej. Skôr od neho očakávame parádne rany, ako bola tá zo zápasu proti Česku, keď vymietol roh brány českého gólmana.

Zdroj: iSport.cz | Foto: Instagram/kpospisil44, Instagram/narodnitym