Pre fanúšikov akéhokoľvek klubu je naozaj horkou pilulkou, ak ich obľúbený hráč a nebodaj gólový líder prestúpi k rivalom. Presne takáto situácia teraz nastáva v holandskej Eredivisie. Z tohto veľkého prestupu však môže vyťažiť aj slovenský útočník.

Ajax sa chystá dotiahnuť do úspešného konca holandský prestup leta. Podľa tamojších médií je už všetko dohodnuté a do Amsterdamu sa bude sťahovať útočník Steven Berghuis. Ten je spoluhráčom nášho Róberta Boženíka vo Feyenoorde. Berghuis bol v minulej sezóne najlepším strelcom Rotterdamu s 18 gólmi a tretím najlepším kanonierom holandskej ligy. Na konte mal aj úžasných 14 asistencií a jeho vizitka je teda 32 kanadských bodov v 31 zápasoch.

29-ročný krídelník má s Feyenoordom zmluvu len do roku 2022 a tak by ho mal Ajax podpísať za veľmi nízku čiastku, Holanďania píšu o sume 4 milióny eur. Pre Rotterdamský celok to bude obrovská strata, z ktorej však môže vyťažiť slovenský útočník Róbert Boženík.

Ten sa v minulej sezóne trápil so zraneniami a vinou nich nedokázal ukázať svoj potenciál. Teraz sa však Feyenoord bude spoliehať aj na jeho góly, keďže z klubu odchádza najlepší strelec. 21-ročný rodák z Terchovej bude mať svoju životnú šancu ukázať, čo v ňom je a zaradiť sa medzi najväčšie opory svojho klubu. Robovi držíme palce!

Zdroj: Dutchnews.nl, Transfermarkt.com | Foto: Twitter