Vo futbale platia isté pravidlá, ktoré musia hráči a tímy dodržiavať. Azda jednou z najprísnejších líg sveta je talianska najvyššia súťaž Serie A. V nej platí mimo iných pravidiel aj zaujímavá regula, ktorá zakazuje hráčom rúhať sa. Doplatil na to napríklad Gigi Buffon.

Od sezóny 2022/23 pribudne do Serie A ďalšie kontroverzné pravidlo. Liga zakáže nosiť zelené dresy. Televízni vysielatelia sa totiž sťažovali, že zelená farba na dresoch rušivo splýva so zeleným trávnikom. Vedenie súťaže tak zakročilo a od sezóny 2022/23 budú dresy s touto farbou porušením pravidla.

haraslin

Tieto reštrikcie sa dotknú predovšetkým Sassuola, kde hráva aj slovenský hráč Lukáš Haraslín. Čiernozelení majú zarobené na problém, pretože okrem prvej a teda hlavnej sady dresov, kde majú zakomponovanú problémovú farbu, majú zelenú aj v prezývke, čo samozrejme zakázané nebude. Aký má však prezývka zmysel, keď to nekorešponduje s dresmi? To akoby Belasím zakázali nosiť ich farbu, alebo žltočierna Borussia, ktorej prezývka by už ďalej nedávala zmysel.

Zákaz sa dotkne aj Lazia či Atalanty, ktoré mali zelenú farbu v hosťovských, respektíve špeciálnych dresoch. Okrem toho budú zakázane okrem dresov aj zelené štulpne a šortky. Očakávame ako na túto zmenu zareagujú jednotlivé tímy a predovšetkým Sassuolo.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, Instagram/lukasharaslin27