Možno trocha prekvapivo, no on sám vie, čo je pre neho najlepšie. Tréner Slovenskej reprezentácie, Štefan Tarkovič, musí pozorne sledovať výkony našich hráčov v ligách, aby dokázal vyskladať čo najlepšie mužstvo pre Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú konať v lete.

Na Eure by si rád zahral aj stredopoliar Borussie Mönchengladbach, László Bénes. Ten síce odohral v tejto sezóne len 216 minút v Bundeslige, Pohári a Lige Majstrov dohromady, podľa nemeckého portálu sport.de však na odchod nepomýšľa. Hoci je konkurencia na jeho pozícií veľká, on si z toho ťažkú hlavu nerobí a klub takisto neuvažuje, aby ho natvrdo poslal na hosťovanie. V Gladbachu sú totiž s Bénesom spokojní.

“Konkurencia na jeho pozícii je veľká, ale stavíme na neho,” povedal jeden z členov realizačného tímu Borussie. 23-ročný Slovák odohral svoje najlepšie stretnutie tejto sezóny v pohárovom zápase proti SV Elversberg, keď svojím skvelým výkonom a gólom prispel k výhre 5-0 nad štvrtoligistom. Veríme, že Slovák dostane viac príležitosti ukázať svoj potenciál a možnosť zabojovať o miestenku na Euro. Zmluvu má v Mönchengladbachu platnú do roku 2024.

Zdroj: Sport.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter, Instagram/beneslacus22