Zahrať si v anglickej najvyššej futbalovej súťaži a dokonca v nej skórovať? Za túto možnosť by dalo množstvo slovenských futbalistov takmer všetko a jemu sa to podarilo. Dnes tento Slovák stále brázdi trávniky, avšak už “len” v slovenskej najvyššej futbalovej lige.

Vraví vám niečo meno Ľubomír Michalík? Poznať ho budú minimálne ľudia, ktorí bližšie sledujú dianie vo Fortuna lige, pretože tento urastený 2-metrový futbalista je aktuálne kapitánom v tíme SKF Sereď. Jeho veľké futbalové dobrodružstvo však začalo v januári 2007 keď za vtedy, na naše pomery dosť veľkú sumu pol milióna eur, putoval do anglického Boltonu.

A práve v drese spomínaného celku si rodák z Čadce pripísal 11 štartov a dokonca sa mu podarilo v rámci Premier League aj skórovať. Stalo sa tak v apríli 2007 proti Mourinhovej Chelsea, keď po odrazenej lopte z rohového kopu prekonal Petra Čecha. Zápas napokon skončil 2:2.

Kariéra Michalíka v najvyššej anglickej lige síce netrvala dlho, avšak na Britských ostrovoch sa zdržal, keď značný počet zápasov odohral v tamojšej v nižších ligových súťažiach. Na 2 roky si vyskúšal aj pôsobenie v Kazachstane, kde si ho do Kairatu Almaty vyhliadol Vladimír Weiss starší. V roku 2015 sa natrvalo vrátil na Slovensko, kde pôsobí do dnes.

Ľubomír Michalík – gól proti Chelsea

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto|Video: YouTube/RedRoseCounty Dan, Twitter