Donedávna nevedel, aká bude jeho budúcnosť. Zahraničný angažmán v Serie A mu v drese Fiorentiny nevyšiel podľa predstáv a klub ho preto poslal na hosťovanie do pražskej Sparty. Tam našiel skvelé prostredie pre svoj rozvoj a pre klub sa stal základným kameňom úspechu.

Platilo to aj pri stredajšom finále českého MOL Cupu, kde Sparta porazila Liberec 2-1 a získala tak prestížny pohár. V základnej zostave nechýbal Dávid Hancko, ktorého si v Česku nevedia vynachváliť, a ktorý veľkou mierou prispel k výhre svojho tímu. Po zápase ho vychválil aj tréner AC Václav Kotal.

“Hancko je vyložený líder. Je to typ hráča, ktorý je takým neformálnym lídrom,” začal 67-ročný kouč. “Svojimi výkonmi sa stáva lídrom a všetci ho berú. On tú rolu na seba berie a plní ju skvele, čo je veľmi dôležité. Okolo neho sa vytvorila partia, ktorá ťahá za jeden povraz a to je strašne dôležité,” dodáva tréner, ktorého cituje Isport.cz.

Spartu teda naozaj pozdvihol. Klub, ktorý nezačal sezónu extra dobre a ktorý mal na prelome januára a februára krízu je aktuálne vo skvelej forme. Čo však bude so Slovákom po sezóne, nevie nik. Fiorentina si údajne pýta 6 miliónov eur, čo si však Sparta aktuálne nemôže dovoliť. Jedine, ak by predala svoj klenot za vysokú sumu.

David Hancko Fiorentina

 

Zdroj: iSport.cz | Foto: Twitter