Poľsko je mimoriadne obľúbenou destináciou pre slovenských futbalistov. Predsa len, nie je to od domova tak ďaleko a kvalita poľskej Ekstraklasy je vcelku slušná. Dnes však nebude reč o Slovákovi, ktorý pôsobí v najvyššej poľskej súťaži, no čoskoro v nej účinkovať už bude.

Meno, ktoré nie je až tak známe slovenskej verejnosti. Roman Gergel je útočník poľskej Termalice, kde pôsobí už 5 rokov. V úvodných dvoch sezónach hral klub z dedinky Nieciecza v Ekstraklase, no v sezóne 2017/18 zostúpil do druhej najvyššej ligy. Slováka to ale od angažmánu neodradilo a v klube pôsobil aj naďalej. A veru dobre urobil. V uplynulej sezóne totiž vybojoval svojmu klubu návrat medzi poľskú elitu.

33-ročný rodák z Bánoviec nad Bebravou doslova vystrieľal Termalici postup do Ekstraklasy, keďže v 33 ligových zápasoch strelil 19 gólov. S prehľadom sa stal najlepším strelcom celej súťaže a mal tretinový podiel na celkových 56 góloch tohto klubu. Nebolo teda žiadnym prekvapením, že nedávno bol Gergel vyhlásený za najlepšieho hráča druhej poľskej ligy. Aj keď sa Termalica nestala majstrom ligy, skončila na postupovom druhom mieste, 3 body za Radomom.

>> Aj ďalší Slovák hviezdi v Poľsku! Neuveriteľné, že nehral ešte za repre!<<

Na Slovensku pôsobil Roman v kluboch ako Dunajská Streda, MŠK Žilina, Tatran Prešov či AS Trenčín. S MŠK v sezóne 2011/12 získal ligový titul aj Slovenský pohár. A verte či nie, tento hráč si obliekol na seba dres slovenskej reprezentácie v dvoch dueloch. Jeho klubová budúcnosť sa zdá byť jasná, s Termalicou má kontrakt do roku 2023. Romanovi prajeme do budúcna všetko dobré, slovenským futbalistom robí v Poľsku dobrú reklamu.

Zdroj: Transfermarkt.com, Sofascore.com | Foto: Twitter, Instagram/gerosio