Po sezóne 2019/2020 sa stal Zdeno Chára neobmedzeným voľným hráčom. Napriek tomu viackrát deklaroval, že by najradšej zotrval v Bostone Bruins. Všetkých preto šokovalo, že podpísal zmluvu s Washingtonom Capitals. Na sociálnej sieti však Slovák objasnil dôvod svojho odchodu.

“Moja rodina a ja sme mali to šťastie, že už viac ako 14 rokov môžeme nazývať mesto Boston našim domovom. Nedávno ma však Boston Bruins informoval, že plánuje napredovať so svojimi mnohými mladšími a talentovanými hráčmi a ja ich rozhodnutie rešpektujem. Bohužiaľ, môj čas ako hrdého kapitána Bruins skončil,” zneli úvodné slová dlhého statusu, ktorý Chára zanechal na Instagrame a tým aj objasnil okolnosti jeho odchodu z kádra “Medveďov”.

V jeho ďalších vetách poďakoval rodák z Trenčína všetkým fanúšikom za podporu, pripomenul nádherné chvíle, keď do Bostonu priniesli Stanlyho pohár a slová jeho vďaky venoval aj všetkým zamestnancom klubu od personálu až po lekárov a masérov. Nevynechal tiež ani svojich spoluhráčov. Skúsený obranca nakoniec zdôraznil, že napriek začiatku novej kapitoly, bude Boston navždy milovať.

Krásne VIDEO a slová Zdena Cháru na rozlúčku

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zdeno Chara (@zeechara33)

 Zdroj|Foto|Video: Instagram/zeechara33