Najväčšou a nepochybne najsenzačnejšou prestupovou ságou leta 2020 je možný koniec Lionela Messiho v Barcelone. Po tom, ako už mal byt jednou nohou v Manchestri City, sa začali vynárať špekulácie, že sa všetko uskutoční až o rok, keď mu vyprší súčasný kontrakt. Vo všetkom malo prsty vedenie katalánskeho giganta.

Nielen prezident Josep María Bartomeu namietal, že Messi je proste nepredajný a jeho neskoršie údajné slová o tom, že je ochotný rezignovať na svoju pozíciu, ak to zmení Messiho rozhodnutie, mnohí brali ako prázdne vyhlásenie do vetra.

Niektoré médiá i mnohí fanúšikovia postoj vedenia Barcelony ale neakceptujú a nie je im po vôli, že najväčšia legenda klubovej histórie a držiteľ ohromného množstva ocenení je akoby držaný v pasci. 700-miliónovú výkupnú klauzulu totižto nie je reálne zaplatiť, resp. v prípade Citizens možno je, no na oplátku by musel klub predať minimálne štyri až päť hviezdy za slušné peniaze, aby opäť nemal problém s prípadným banom za porušenie finančnej fair-play.

Zároveň je poukazované na slová Florentina Péreza, jedného z najvýznamnejších prezidentov v histórii Realu Madrid. Ten bol v lete 2018 v podobnej situácii, keďže z klubu chcel odísť Cristiano Ronaldo. Na rozdiel od Messiho však prestúpil (to stále môže aj argentínska legenda), no predovšetkým všetko prebehlo v tichosti a veľmi rýchlo. Skôr, ako prišlo na väčšie špekulácie, svet obehli informácie o skompletizovaní prestupu CR7 do Juventusu za 94 miliónov eur (podľa Transfermarkt.com). Iné zdroje uviedli cenu mierne nad 100 miliónmi.

Ako sa vyjadril nejakú dobu po prestupe ku všetkému samotný Pérez? „Nechceli sme ho predať, ale chcel ísť z osobných dôvodov a my sme pochopili, že bude pre všetkých najlepšie, ak mu otvoríme dvere. Najmä po tom, čo všetko pre nás urobil. Navyše sme získali v danej situácii maximum. Čo sa týka klauzúl o uvoľnení, nie sú tu preto, aby boli nutne zaplatené. Ak má dôjsť k predaju, treba jednať,“ citovali jeho slová na webe známej televízie ESPN. Len dodáme, že Ronaldo mal klauzulu nastavenú dokonca na 1 miliardu eur.

ronaldo sarri
Ronaldo je už v Juve dva roky a strelil vyše 50 gólov

Zdroj: ESPN.com | Foto: Twitter