Tohto chlapíka nemôžete nenávidieť. Vždy pozitívne naladený taktický mág však ostal poriadne zaskočený po potupnej prehre svojho tímu pomerom 2-7 na ihrisku Aston Villy. No aj tento nelichotivý výsledok obrátil v prospech celej veci.

Naozaj múdre slová vyslovil tréner Liverpoolu, Jürgen Klopp na margo potupnej prehry svojich zverencov vo Villa Parku. Ten skonštatoval, že to možno bol najkľúčovejší zápas celej sezóny. “Možno že po tých všetkých pozitívnych veciach a úspechoch sme potrebovali tento tvrdý úder do tváre, aby to nami všetkými otriaslo. Takto to jednoducho vnímam,” povedal Klopp novinárom v piatok, pred zápasom s Evertonom.

2-7

“Neexistuje žiaden iný dôvod, prečo by bol výsledok 7-2 dobrý. Ak to bolo preto, aby sme sa zobudili, tak to možno bol najdôležitejší zápas celej sezóny. Budeme sa snažiť z toho ponaučiť a využiť to v celej sezóne a uvidíme. Výzvou v tejto situácií je nemať zle ovplyvnených a naladených hráčov do ďalšieho zápasu. Chcete mať sebaistý tím. Nechcete, aby chodili so zvesenými hlavami, no tiež aby zabudli na tento zápas,” konštatoval nemecký tréner.

Hráči The Reds sa potrebujú z tohto hanebného výsledku rýchlo otriasť a sústrediť sa na ďalšie zápasy, pretože okrem Premier League štartuje aj najprestížnejšia liga sveta, Liga Majstrov, v ktorej Liverpool narazí v stredu na Ajax Amsterdam.

klopp

Zdroj: Uk.reuters.com | Foto: Twitter