Juraj Slafkovský ohúril svet vo februári 2022, keď sa stal pred dovŕšením plnoletosti najlepším strelcom ZOH v Pekingu a zároveň sa stal prvým hráčom v 21. storočí, ktorý strelil na olympijskom turnaji sedem gólov.

Následne začal dostávať viac priestoru v drese fínskeho TPS Turku a napokon zažiaril aj na MS vo Fínsku, kde bol najproduktívnejším Slovákom s bilanciou 3+6 v ôsmych zápasoch. Všetko to vyvrcholilo v júli, keď sa stal jednotkou vstupného draftu do NHL.

Nečudo, že je o jeho osobu záujem. Portál Eliteprospects je jedným z najslávnejších a najkomplexnejších hokejových webov sveta, veď na ňom v súčasnosti nájdete záznamy o viac ako 960 tisíc hokejistoch i hokejistkách (bývalých, súčasných, profesionálnych, amatérskych, dospelých, mládežníckych).

A práve na ňom je už v týchto chvíľach Slafkovský najvyhľadávanejším Slovákom histórie a celkovo 34. najvyhľadávanejším hokejistom všetkých čias. Prvým je suverénne Connor McDavid, ktorého nasledujú Crosby, Ovečkin, Jágr a Hughes. Zo Slovákov sú v TOP aj Chára, Tatar, Réway a Cehlárik.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Juraj Slafkovsky 🇸🇰 (@_slafkovsky_)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/_slafkovsky