FC Barcelona je po nevydarenom štarte do ligovej sezóny v lepšej forme, neprehrala už deväť ligových zápasov v rade. Aj tak je len tretia a na Atlético, s ktorým aj prehrala vzájomný zápas, stráca desať bodov, a navyše, má o zápas viac. Najväčším paradoxom je avšak možnosť dokonalej pomsty jej niekdajšej hviezdy.

Luís Suárez strelil za FC Barcelonu behom šiestich sezón až 198 gólov, pričom v ročníku 2015/16 ich zaznamenal neskutočných 59 a prestrieľal aj samotného Messiho. Pribúdajúci vek, možno o niečo horšia výkonnosť a fakt, že Barcelona musela niekde “ušetriť”, rozhodli, že z dôležitého kanoniera urobia v klube “toho” nechceného.

Paradoxom je ale to, že po dnes už 34-ročnom uruguajskom kanonierovi siahlo konkurenčné Atlético Madrid, a to je na najlepšej ceste za titulom. Ba čo viac, samotný Suárez je s 12 gólmi najlepším strelcom La Ligy, rovnaký počet má na konte Youssef En-Nesyri zo Sevilly. Messi stráca jeden a Benzema dva presné zásahy. Suárezovi na to pritom stačilo necelých 1100 minút, a teda na gól potrebuje v priemere len asi 92 minút. Jediný z dvanástich zaznamenal z penalty, pridal aj dve asistencie. Dokáže Suárez dotiahnuť sladkú pomstu do veľkého finále a vystrieľa si korunu strelcov či titul pre Atlético?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter