Rooney sa oficiálne vracia späť do Evertonu, kde by mal zastať pozíciu lídra a pomôcť “Toffees” v boji o Ligu Majstrov. Už teraz sa o ňom rozhodne dá hovoriť ako o legende, o čom nás presvedčia aj nasledovné čísla.

559 – Číslo celkových klubových vystúpení vo všetkých súťažiach, či už v drese Evertonu alebo Manchestru United.

253 – Presne toľko gólov dokázala streliť táto hrajúca legenda. Rozhodne sa bude číslo zvyšovať, keďže ešte stále má pred sebou niekoľko sezón. A Everton by mu mal dať dostatočný priestor na ihrisku.

119 – Toľkokrát nastúpil za anglický národný tím, čím sa stal druhým hráčom, ktorý má najviac zápasov v drese Albionu. Prekonal legendy ako David Beckham, Steven Gerrard alebo Bobby Charlton. Pred ním je už len brankár Peter Shilton so 125 zápasmi.

71 – Počet ligových a pohárových zápasov, ktoré Rooney odohral v drese Evertonu pred príchodom na Old Trafford. Počas nich nastrieľal 15 gólov.

53 – Celkový počet strelených gólov v drese Albionu, predbehol aj legendárneho strelca Anglicka Bobbyho Charltona (49 gólov), Garyho Linekera (48 gólov) alebo aj Michaela Owena (40 gólov).

Všetky tieto čísla jednoznačne hovoria o tom, že Rooney má obrovský talent, ktorý zúročil v doterajšej kariére dokonale. A hoci už nepôsobí v drese United, svoje fantastické čísla bude zveľaďovať v drese liverpoolskeho Evertonu.

Zdroj: skysports.com | Foto: Twitter.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.