Medzičasom už 28-ročný francúzsky stredopoliar Paul Pogba začal svoju šiestu sezónu na Old Trafford, hoci už viackrát to vyzeralo tak, že jeho dni v klube sú spočítané. Najskôr bol v nemilosti fanúšikov, potom pre zmenu dlhodobo laboroval so zraneniami, pričom zlé hlasy hovorili, že dres Manchestru United na seba už nechce obliecť.

Čo bolo, bolo. A nech to bolo ako chcelo, úplnú pravdu sa ťažko dozvieme. Je tu však sezóna 2021/22 a Paul Pogba zatiaľ exceluje. Žiaden stredopoliar nemá podľa Whoscored vyššie priemerné hodnotenia ako práve Pogba. A nie je to nijaká náhoda.

Vo všetkých zápasoch naskočil od prvej minúty, za päť kôl odohral 418 minút (93%-ná minutáž), drží si priemer 1,8 strely na brány, 2 vyhrané vzdušné súboje na zápas, napriek častým i riskantnejším prihrávkam si drží ich úspešnosť na 86,9%.

Čo je najpozoruhodnejšie, má na konte hneď sedem gólových asistencií. Pre porovnanie, kvarteto hráčov deliacich sa o 2. miesto ich má len po tri. Čo sa týka jeho osobných štatistík, len vo dvoch predošlých sezónach ich v drese Man Utd vrámci Premier League zaznamenal viac. Úplným rekordom je desať zo sezóny 2017/18. Teraz je na spomínaných siedmych za päť zápasov! Jedinou „trhlinou“ je skutočnosť, že stále neskóroval.

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter