Stále má len 24 rokov, no celý hokejový svet mu leží pri nohách. V roku 2015 sa stal jasnou jednotkou draftu a čas ukazuje, že absolútne právom. Už teraz je dvojnásobným držiteľom ocenenia pre najproduktívnejšieho hráča základnej časti NHL, štyrikrát bol nominovaný do All-star zápasu, a to nie je všetko.

Pred pár dňami dosiahol skvelý míľnik, a síce 500 bodov v NHL. To samo o sebe určite nie je až také prevratné, veď v “klube 500” je aktuálne 493 hokejistov. Avšak rýchlejšie ako on to dokázalo len sedem hráčov, medzi nimi nik z jeho “rovesníkov”, ale všetko hokejisti, ktorí už kariéru ukončili minimálne pred niekoľkými rokmi. A možno trošku symbolicky dorovnal jednotku draftu 2005 – Sidneyho Crosbyho.

Ako vidíte, suverénnym kráľom, a zrejme neprekonateľným, ostáva aj v tomto ohľade Wayne Gretzky, za pozornosť stojí tretie miesto Petra Šťastného, ktorému avšak trošku do kariet hralo to, že NHL začal hrať až ako 24-ročný, a teda v čase, keď už mal so seniorským hokejom dosť skúseností. Naopak, Na McDavida v tomto ohľade nemajú ani také esá, akými boli svojho času v NHL Jágr, Forsberg, Messier, Sakic, Yzerman, Shanahan, Modano, Howe, Francis či Esposito.

A navyše, tempo Connora McDavida, ktorý je aj kapitánom Edmontonu, sa neustále zrýchľuje. Na prvých 100 bodov potreboval odohrať “až” 92 zápasov, ďalšie stovky zvládol za 82, 68, 67 a 64 duelov. Parádne čísla!

Conor McDavid

Zdroj | Foto: Twitter