Tampa Bay aj s našim Erikom Černákom ovládla netradičnú sezónu NHL 2019/20, ktorá sa dohrávala po pandemickej prestávke behom letných mesiacov. Aktuálne 24-ročný rodák z Košíc a odchovanec miestneho HC sa tak stal v poradí deviatym Slovákom, ktorý získal Stanley Cup (ak nepočítame Stana Mikitu).

V týchto dňoch avšak vrcholí ďalšia “svojská” sezóna, a síce 2020/21, ktorá sa začala s výrazným meškaním a jej základná časť bola skrátená na 56 kôl. A Erik Černák s “bleskami” z Tampy je opäť vo finále. Tentokrát čelia historicky najúspešnejšiemu tímu súťaže, a síce Montrealu Canadiens. Ten však za ostatných 35 rokov ovládol súťaž len raz (1993).

Ako možno viete, úvodný duel lepšie zvládla Tampa, ktorá vyhrala aj vďaka otváraciemu gólu nášho obrancu vysoko 5:1. Ak by sa podarilo obhajcovi dokráčať k triumfu, stal by sa po Pittsburghu Penguins len druhým celkom v tomto storočí, ktorý by vyhral súťaž dvakrát v rade. A Erik Černák by sa stal prvým Slovákom, ktorý by zodvihol Stanley Cup vo dvoch po sebe idúcich sezónach.

Mimochodom, pred ním viac než jeden titul podaril získať z našich hráčov len Mariánovi Hossovi (3x) a Tomášovi Kopeckému (2x). Z Čechov dokázali titul obhájiť Jaroslav Pouzar, Jiří Hrdina a Jaromír Jágr.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, NHLnews.cz | Foto: Twitter, Instagram/erikcernak