29-ročný belgický stredopoliar Kevin de Bruyne je podľa mnohých vôbec najlepším hráčom sveta na svojom poste, pričom pre hru Manchestru City je taktiež mimoriadne dôležitý. Medzi jeho najsilnejšie zbrane patria skvelá intuícia a nesmierny cit v nohe, vďaka čomu patrí už niekoľko sezón k najlepším asistentom Premier League.

V zápase 26. kola proti West Hamu, ktorý CItizens vyhrali 2:1, si pripísal opäť jednu gólovú prihrávku, a to v 30. minúte na otvárací gól Rubena Diasa. V aktuálnom ročníku sa tak dostal už na číslo 11, čím dorovnal lídra Harryho Kanea, ktorému sa po fantastickom úvode sezóny v tomto ohľade prestáva dariť.

Čo sa ale týka Belgičanovej kariéry v Manchestri City, jednalo sa už o 76. ligovú asistenciu, a keďže v sezóne 2013/14 si jednu pripísal aj v drese Chelsea, má ich na konte už dovedna 77. Tým sa osamostatnil od Teddyho Sharinghama na 10. mieste rebríčku v ére Premier League (od 1992/93). Najväčší krok k tomu urobil v predošlej sezóne, keď si ich pripísal ohromných dvadsať!

Na čele je naďalej “nedostižný” Ryan Giggs so 162 asistenciami, stovkármi sú aj Fábregas (111), Rooney (104) a Lampard (103). Najbližšou métou pre Belgičana bude Beckham (80) a do konca ročníka by mohol predstihnúť aj Jamesa Milnera (85), ktorý si však taktiež môže nejaké pripísať. Najbližšími aktívnymi hráčmi sú Mata (54) a Walcott (53).

Ryan Giggs.

Zdroj: Premierleague.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter