Hoci pred pár rokmi ho chcela väčšina fanúšikov Realu Madrid vidieť odchádzať z klubu, po nečakanom prestupe Cristiana Ronalda sa stal práve francúzsky útočník spásou “Bieleho baletu”. My sa teraz medzi sezónami 2020/21 a 2021/22 pozrime na to, prečo by sa nielen priaznivci španielskeho giganta mali na Karima pozerať s úctou a rešpektom.

Ako možno viete, Benzema zamieril do Realu Madrid v lete 2009, a teda rovnako, ako Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso či Kaká. Na rozdiel od nich je ale aj po dvanástich rokoch od prestupu z Lyonu verní madridským farbám. A taktiež sa môže chváliť viacerými skvelými počinmi.

Ktoré sú to? Niektoré z nich sme vybrali:

Žiaden iný zahraničný futbalista nenastúpil za Real Madrid toľko krát, ako Benzema. Aktuálne má na konte už 559 štartov v jeho drese.

Hoci Benzema strávil celé roky v tieni Ronalda, na svojom konte má ako hráč Realu už 279 presných zásahov, čo ho radí v klubovej histórii na 5. miesto. A “len” 30 gólov, čo je mimochodom jeho minulosezónna bilancia, ho delí od TOP3. Ostali by tak pred ním len CR7 a Raúl.

Od leta 2009 stihol streliť celkovo 192 gólov v La Lige. Vďaka tomu je aktuálne na 11. mieste historických štatistík a od TOP10 ho delia len tri presné zásahy. Snáď nik nepochybuje, že by to nedokázal.

Veľmi jednoznačne vychádza ako víťaz v konfrontácii s legendárnym Raúlom. Ten síce strelil v La Lige viac gólov, no na jeden presný zásah potreboval v priemere až 192 minút, zatiaľ čo Francúz len 142 minút.

Po odchode CR7 sa stal Benzema ofenzívnym lídrom Realu, a to celkom jasne. Za ostatné tri sezóny zaznamenal dovedna 87 gólov, v poradí druhý Sergio Ramos sa presadil len 28 krát.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter