Na tohtoročnom drafte si tímy z NHL vybrali celkovo päť hokejistov zo Slovenska. Ako prvý bol vybraný v 2. kole zo 46. miesta Martin Fehérváry uradujúcim majstrom Washingtonom Capitals. Druhou slovenskou draftovou voľbou sa stal hokejista, od ktorého sa to vôbec nečakalo.

V 4. kole si zo 105. miesta Calgary Flames vybralo osemnásťročného rodáka zo Zvolena Martina Pospíšila. Úžasnou správou je, že Pospíšil bol prvou tohtoročnou draftovou voľbou Calgary. Predchádzajúcu sezónu strávil v americkej USHL v tíme Sioux City Musketeers, za ktorý odohral 49 stretnutí, strelil 8 gólov a pridal 29 asistencií. Zaujímavé je, že s 253 trestnými minútami sa stal najvylučovanejším hráčom súťaže. Nasledujúci ročník strávi v univerzitnej NCAA v drese St. Lawrence University.

Calgary Flames si okrem Martina Pospíšila vybrali do svojej organizácie aj Miloša Romana. Siahli po ňom takisto v 4. kole, ale  zo 122. miesta. “Plamene” z Calgary tak budú mať vo svojej organizácii trojicu talentovaných Slovákov, keďže minulý rok si v 4. kole zo 109. miesta vybrali Adama Ružičku.

Okrem Fehérváryho, Pospíšila a Romana tohtoročným draftom prešla aj dvojica brankárov z našej krajiny. Obaja boli draftovaní v 5. kole a išli tesne za sebou. Zo 144. pozície bol vybraný “Kráľmi“ z Los Angeles David Hrenák a zo 147. pozície Anaheimom Ducks Roman Durný. Los Angeles okrem Hrenáka draftovali ešte jedného strážcu svätyne a to Kanaďana Jacoba Inghama v 6. kole zo 175. miesta.

Anaheim takisto ako Los Angeles siahol okrem nášho brankára ešte po jednom gólmanovi a to po českom talente Lukášovi Dostálovi, ktorého draftovali v 3. kole z 85. miesta. Najvyššie draftovaným brankárom bol Švéd Olof Lindbom v 2. kole z 39. pozície New Yorkom Rangers. Celkovou jednotkou sa stal podľa očakávania Rasmus Dahlin, druhý bol Rus Andrej Svechnikov a tretí Fín Jesperi Kotkaniemi.

Najväčším prekvapením bolo draftovanie hokejistu z Anglicka Liama Kirka. Kirk je vôbec prvým Angličanom histórie, ktorý bol vychovaný na Britských ostrovoch a bol draftovaný do NHL. Rodák z Rotherhamu v minulej sezóne pôsobil v najvyššej domácej súťaží v tíme Sheffield Steelers a v 52 stretnutiach vsietil 9 gólov a pridal 7 gólových nahrávok. Zahral si aj na úspešnom šampionáte 1A divízie, na ktorom sa podarilo reprezentantom Veľkej Británie postúpiť do najvyššej kategórie MS po 25 rokoch. Liam Kirk odohral na spomínanom šampionáte päť stretnutí bez bodového zápisu.

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter