Slovensko je od roku 2012, kedy Slovan Bratislava začala hrávať KHL, zrejme jedinou krajinou sveta, v ktorej nehrá klub z hlavného mesta najvyššiu hokejovú súťaž. To by sa však už čoskoro mohlo zmeniť!

Viacerí fanúšikovia či bývalí hráči Slovana upozorňujú na to, že pre bratislavský, ale ani celkovo pre slovenský hokej, nie je dobré, že naše najväčšie mesto nemá zastúpenie v najvyššej súťaži. Sovan sa na slovenské klziská tak skoro zrejme nevráti, pretože predstavitelia tohto klubu robia všetko preto, aby Slovan udržali v KHL. Nádejou pre bratislavských fanúšikov však môže byť tím HC Osmos Bratislava, ktorý minulý rok obsadil 6. priečku v 1. hokejovej lige, ale jeho cieľom je postup do Tipsport ligy.

Počas sezóny 2017/18 sa v tomto tíme predstavili aj niekdajší reprezentani ako Peter Podhradský, Jaroslav Obšut, Stanislav Gron či Michel Miklík. O ambíciách klubu, o tom, prečo v ňom hrajú prevažne Bratislavčania a o mnohých iných veciach, prehovoril pre televíziu TA 3 manažér Osmos-u Andrej Roman. Rozhovor s ním nájdete vo videu nižšie.

Zdroj|Video: Ta3.com | Foto: Hcbratislava.sk