Dnešný deň je veľkým hlavne pre futbal. Netýka sa to však len toho svetového, keďže dnes začína najväčší futbalový sviatok a to Majstrovstvá sveta. Platí to aj pre náš slovenský, pretože z Talianska prišli výborné správy. Slovenský reprezentant do 21 rokov Dávid Hancko sa stane v najbližších dňoch oficiálne hráčom Fiorentiny.  

20-ročný stredný obranca je rodák z Prievidze, kde rozvíjal svoju kariéru ešte v žiackych časoch. Potom ale prišiel presun do slávnejšieho klubu MŠK Žilina, kde sa behom pár rokov vypracoval na jednu z opôr seniorského mužstva. V tejto sezóne si na svoje konto pripísal 32 štartov, v ktorých zaznamenal štyri góly a štyri asistencie, čo je vzhľadom na jeho post veľmi dobrá vizitka.

Dávid Hancko

Vyhlásenie na oficiálnej klubovej stránke Fiorentiny hovorí o dohode vo výške 3,5 milióna eur. K skompletizovaniu celého transferu je už potrebná len zdravotná prehliadka, ktorej sa mladík podrobí v najbližších dňoch. Jeho kariéra sa tak začína uberať rovnakým smerom, akým sa momentálne uberá tá Škriniarova. Obaja hráči sa dokonca dostali do zoznamu 50 hráčov UEFA, ktorých sa oplatí sledovať v tomto roku.

Dávid Hancko sa stal hráčom talianskej Fiorentiny

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.