Len pred pár dňami vypadlo Černákovo Syracuse Crunch z play-off AHL s Marinčinovim Torontom Marlies. Sériu oveľa lepšie zvládli hokejisti z Toronta, keď vyhrali jednoznačne 4:0 na zápasy. Očakávalo sa, že Černák by mohol byť povolaný na MS, ale Ramsay uzavrel súpisku ešte pred štvrtým zápasom série medzi Crunch a Marlies.

Nakoniec namiesto Kodane nabral Erik smer Tampa. Okrem Černáka dostali pozvánku do prvého tímu Tampy Bay Lightning aj jeho spoluhráči Alex Volkov, Matthew Peca, Ben Thomas, Dominik Mašin, Connor Ingram, Mitchell Stephens, Matheiu Joseph a Carter Varhaeghe. Do zápasov v play-off NHL Černák asi nezasiahne, ale bude to pre neho obrovská skúsenosť trénovať v blízkosti veľkých hviezd počas vrcholu sezóny a samozrejme ,bude to aj veľká šanca ukázať sa hlavnému trénerovi Tampy Jonovi Cooperovi.

Erik zažil vydarenú prvú profesionálnu sezónu v zámorí. Hneď v prvom ročníku v AHL sa zaradil medzi lídrov tímu. V drese Syracuse Crunch odohral 71 zápasov a zaknihoval v nich 5 presných zásahov a 13 asistencií. Získal aj 30 plusových bodov, čím sa zaradil medzi lídrov celej súťaže v tejto štatistike. V play-off odohral 7 zápasov a pripísal si v nich jeden gól a jednu gólovú nahrávku a v štatistike plus/mínus ostal na nule. Keď sa mu nepodarí obliecť si dres Tampy v súťažnom zápase ešte v tomto ročníku, tak v tom nasledujúcom by si za svoje výkony určite aspoň na niekoľko zápasov zaslúžil okúsiť atmosféru najlepšej hokejovej ligy sveta.

Foto: Twitter