Veľkým športovým paradoxom na slovenskej scéne je, že sa hokejbalu venuje len veľmi malá pozornosť. Slovensko pritom patrí medzi absolútnu špičku svetového hokejbalu. Pre mladíkov, ktorí by chceli v tomto športe vynikať, však teraz máme skvelú správu.

Medzinárodný fintech startup Platon Life uzavrel partnerstvo s globálnou hokejbalovou federáciou –  WBHF (World Ball Hockey Federation). Vďaka podpore silného partnera tak môžu mladé športové talenty nielen rozvíjať svoje športové schopnosti, ale tiež sa zlepšovať v znalostiach digitálnej ekonomiky.

Hokejbalu sa na Slovensku venuje aj množstvo amatérov, ktorí si takýmto športom spríjemňujú voľný čas

WBHF je celosvetová organizácia, ktorá združuje mladých nadaných športovcov z USA, Kanady, Ruska, Estónska, Poľska, Slovenska, Maďarska, Indie, Talianska a ďalších krajín, ktoré spája radosť k nie práve typickému kolektívnemu športu – hokejbalu. Ako prvá globálna federácia pre hokejbal vytvorila oficiálnu štruktúru pre rozvoj tohto športu a združovanie športovcov po celom svete. Federácia od svojho vzniku organizuje majstrovstvá Európy – prvé sa konali v Bratislave ešte v roku 1995 – čo ostalo tradíciou dodnes.

Jedným z hlavných cieľov nového partnera WBHF Platon Life je vzdelávanie a podpora mladých. Aj preto sa inovatívna firma rozhodla podporiť športové talenty, a to uzavretím dôležitého partnerstva so spomínanou hokejbalovou federáciou. “Sme radi, že môžeme v rodine našich partnerov privítať aj významné športové združenie, akým je organizácia WBHF. Vieme, že mladí ľudia sú naša budúcnosť, a práve preto im chceme dať možnosť naplno sa rozvíjať. Veríme, že toto strategické partnerstvo bude prínosom pre množstvo hokejbalových talentov,” uviedol na margo spolupráce Daniel Tanner, spolumajiteľ Platon Life.

Zakladatelia Platon Life, jednej z najviac inovatívnych fintechovým firiem (nie len) v strednej Európe, Daniel a Julia Tannerovci, veria, že budúcnosť patrí mladým a preto sa zaviazali podporovať talenty z WBHF, a prostredníctvom svojej platformy meniť osudy talentovaných športovcov z celého sveta.

Zdroj: Wnhf.info | Foto: Facebook/Hokejbal.sk