Slovenských hráčov v NHL ubúda, ale po nedávno skončenom svetovom šampionáte sa deje presný opak. Len nedávno podpísal kontrakt s Detroitom talentovaný brankár Patrik Rybár a teraz smeruje do najlepšej ligy na svete ďalší hokejista spod Tatier!

Jednoročný dvojcestný kontrakt s Bostonom Bruins podpísal útočník Martin Bakoš. Hokejista, ktorý mal najprv zamieriť do tímu českého majstra z Brna, ale nakoniec uprednostnil ponuku zo švédskej SHL. No ani do švédskej najvyššej hokejovej súťaže nakoniec tento hokejista s parádnou palicovou technikou nezamieri. Rozhodol sa prijať ponuku, ktorá sa neodmieta. Boston Bruins mu ponúkol jednoročnú dvojcestnú zmluvu, čo znamená, že bude môcť nastupovať v NHL aj AHL.

Pevne veríme, že Martinovi sa podarí presadiť do prvého tímu bostonských Medveďov, lebo predpoklady na to rozhodne má. V minulej sezóne odohral v základnej časti za Liberec 52 stretnutí so ziskom 40 bodov za 14 gólov a 26 asistencií a vo vyraďovacej časti zasiahol do desiatich súbojov a zaknihoval v nich 2 presné zásahy a na 3 nahrával.

Na svetovom šampionáte v Herningu a Kodani odohral 7 zápasov a pripísal si 2 góly a rovnaký počet gólových nahrávok. Pre Martina to bude druhá klubová zastávka mimo európsky kontinent. Jednu sezónu strávil v čínskom Kunlune Red Star, za ktorý v ročníku 2016/17 v ruskej KHL odohral 47 súbojov a vsietil v nich 11 presných zásahov a na rovnaký počet prihral.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter