Za trnavský Spartak odohral 174 súťažných stretnutí a pripísal si v nich 32 gólov a 17 asistencií. Bol aj pri zisku prvého titulu Trnavy po 45 rokoch, no po sezóne mu skončí zmluva a novú nedostane.

„Janovi sa končí zmluva, dohodli sme sa, že už novú nedostane. Máme na jeho pozíciu vytypovaných iných hráčov. Chceme mužstvo zase aj trochu okysličiť. Na druhej strane, patrí mu určite veľká vďaka. S Trnavou získal titul aj pohár, zapísal sa do histórie klubu veľkým kusom roboty, úspechmi a to by mali všetci oceniť,“ povedal tréner Michal Gašparík.

Ján Vlasko je odchovancom dubnického futbalu a šťastie skúšal aj v Česku, Poľsku a Maďarsku. V Trnave pôsobil aj v minulosti, naposledy však od júla 2020. Sám 32-ročný ofenzívny stredopoliar priznáva, že s futbalom končiť nemieni, no zahraničie ho už veľmi neláka.

Konkrétne ponuky nemá, keďže ešte behom uplynulého týždňa odohral za Trnavu prípravný zápas, v ktorom strelil Petržalke dva góly. Kam povedú jeho kroky, je teda v túto chvíľu nejasné. Avšak, jeho výhodou je skutočnosť, že hrával aj na okrajoch zálohy, ako aj na poste defenzívneho štítu či dokonca v útoku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ján Vlasko (@jvl__10)

Zdroj: Šport.sk | Foto: Instagram/Spartak_sk