V Národnej hokejovej lige je čoraz menej Slovákov a na svojej výkonnosti to pociťuje aj slovenská hokejová reprezentácia, ktorá má často problém prebojovať sa vôbec do štvrťfinále Majstrovstiev sveta. Vedeli ste však, že zámorské ľady brázdi jeden tajný “slovenský” talent?

Kevin Labanc sa síce narodil v roku 1995 v New Yorku, avšak obaja jeho rodičia boli Slováci, ktorí sa rok pred jeho narodením odsťahovali do Spojených štátov amerických. Tie však tento útočník reprezentoval len v mládežníckych kategóriách a ako sám priznal, bolo by preňho cťou reprezentovať Slovensko. Samotný útočník dokonca ovláda aj slovenský jazyk. Aj keď nie absolútne na 100%, no problém dorozumieť sa by určite nemal.

Kevin Labanc – rozhovor v slovenčine

Krídelník San José Sharks doteraz odohral v základnej časti NHL už 284 zápasov, v ktorých nazbieral 149 bodov (údaj k 25.7.2020) a ďalších 30 duelov a 14 bodov pridal vo vyraďovacej časti. Útočník jeho formátu by sa nám do reprezentácie určite hodil, avšak škoda že to nateraz prísne pravidlá IIHF neumožňujú.

Zdroj: Hockeyslovakia.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter | Video: Huste.joj.sk