Španielska reprezentácia sa stala víťazom svojej skupiny v Lige Národov, keď v poslednom kole vďaka šokujúcemu debaklu 6:0, ktorý uštedrila Nemcom, tohto rivala predstihla. Hattrickom zažiaril Ferrán Torres z Manchestru City, zatiaľ čo od 43. minúty sa majstri sveta z roku 2010 museli zaobísť bez svojho kapitána Sergia Ramosa. Čo bolo Španielom viac-menej jedno, fanúšikovia i vedenie Realu Madrid musia riešiť.

Dobre vieme, že Realu sa bez svojho kapitána v ostatnom čase veľmi nedarí, a zároveň na jeho post nemá ani veľa alternatív. V A-tíme má Zidane k dispozícií v podstate len duo Varane-Militao, zaskočiť by mohol Nacho, v najhoršom Casemiro. To je poriadne nepríjemná predstava, veď behom piatich týždňov, ktoré ostávajú do Vianoc, čaká na aktuálneho šampióna La Ligy desať súťažných stretnutí.

Už v sobotu nastúpi “Biely balet” na pôde aktuálne druhého celku La Ligy z Villarrealu, v stredu čaká na Zidana a spol. kľúčové stretnutie Ligy Majstrov na pôde Interu Miláno. Ako je to však s Ramosom a jeho zranením? „Neveríme, že by sa mohlo jednať o nejaké vážne zranenie, avšak vždy je to nepríjemné. Mrzí nás to aj kvôli klubu,“ povedal španielsky tréner Luís Enrique za celý zväz na tlačovej konferencií po zápase k incidentu. Ramosa vystriedal v 43. minúte po tom, ako hráč gestikuloval nejaký problém so zadným stehenným svalom na pravej nohe.

Je tak možné, že 34-ročná bude v poriadku, no nejaká tá absencia nemusí byť úplne vylúčená. Dôležité bude, ako dopadne vyšetrenie hráča, o ktorého má eminentný záujem PSG.Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter