Slovenský stopér Milan Škriniar patrí medzi TOP15 najhodnotnejších hráčov sveta na svojom poste podľa Transfermarkt, pričom jeho cena sa už dlhšiu dobu drží nad úrovňou 50 miliónov eur. To je teda dôvodom, prečo sa dá očakávať, že v prípade prestupu by mohol zahýbať rekordnými prestupovými štatistikami.

Podľa anglických i talianskych médií má byť pretrvávajúci záujem o jeho služby zo strany Tottenhamu. Ten zvyčajne neprivádza až také drahé posily, veď pred príchodom Tanguya Ndombélého v lete 2019 za 60 miliónov eur bol rekordmanom kolumbijský stopér Davinson Sánchez. Ten dorazil v roku 2017 z Ajaxu za 42 miliónov eur. Teda ak by Milan obliekol dres Spurs, bol by zrejme prinajhoršom 2. najdrahší hráč v dejinách klubu.

Dá sa ale predpokladať, že ak by chceli mať “Kohúti” reálnu šancu uloviť nášho hviezdneho stopéra, museli by sa kvalifikovať do Ligy Majstrov. Tú totižto Inter bude hrať takmer 100-percentne, ba čo viac, na veľké percento získa titul.

Tottenham bol ešte začiatkom decembra dokonca v čele Premier League, no následne prišlo čierne obdobie (ktoré bolo zrejme následkom extrémne nabitého programu), veď medzi 13. decembrom a 21. februárom mali Mourinhovi zverenci bilanciu 3-3-7.

Pred reprezentačnou prestávkou avšak opäť zabrali a TOP4 im unikala len o tri body, avšak treba dodať, že o 4. miesto (ak si Leicester a ManUtd udržia akú-takú formu) budú bojovať nielen s Chelsea, ale aj s Liverpoolom, West Hamom a Evertonom. Neistá je teda aj účasť čo i len v pohárovej Európe.

Zdroj: Transfermarketweb.com, Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter