Posledných 8 sezón v Serie A je jasne v réžií Juventusu. Zvlášť minulý ročník bol viac zaujímavý skôr súboj o miestenky do pohárovej Európy, ako súboj o prvé dve miesta. Milan Škriniar v rozhovore pre taliansky denník Corriere dello Sport porozprával o svojich cieľoch s Interom.

“Prišiel čas na víťazstvo. Ak hráte s dresom Nerazzurri nemôžete byť spokojní s druhým miestom. Snívam o výhre v Lige Majstrov s Interom,” začal sebavedomo 24-ročný slovenský zadák. “Juventus vyhrával v Taliansku 8 rokov, ale teraz nastal čas skúsiť byť s nimi v tesnom závese a poraziť ich. Môžeme to dokázať, ale musíme začať pracovať ešte ťažšie ako doteraz,” pokračoval Škriniar.

Minulú sezónu skončil Inter na štvrtom mieste s mankom 21 bodov na majstrov z Turína. Zabezpečil si miestenku v Lige Majstrov, čím splnil cieľ v minulej sezóne, no teraz sú plány väčšie. Do Interu bol preto povolaný skúsený tréner Antonio Conte. “Conte? Má správnu mentalitu, vysvetľuje nám každý detail. Zmenili sme isté veci, ktoré sme robili v minulosti,” popísal Škriniar nového kouča Interu, ktorý preferuje štýl 3-5-2.

“Budem sa musieť prispôsobiť na 3-člennú obranu, ale neobávam sa. Diego Godín má skúsenosti a víťaznú mentalitu, ktorá je nesmierne potrebná. Je prispôsobený na súboj a na zastavenie hocijakého top hráča, je to naozaj dobrá posila,” skonštatoval rodák zo Žiaru nad Hronom.

milan skriniar inter

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter