Bývalý dlhoročný účastník najvyššej futbalovej súťaže si prešiel spoločne s jeho priaznivcami v ostatnom hotové peklo. Neustále finančné ťažkosti a predávanie hráčov doviedli Dubnicu až na dno tretej ligy, mohlo byť však aj horšie. Dnes je ale všetko inak a klub z Považia sa vracia tam, kde patrí.

Dubničania po jesennej časti sezóny 2016/17 táborili na chvoste 3. ligy Západ a očakával sa ďalší zostup. Nové vedenie však spravilo hotový zázrak a jar 2017 sa niesla v znamení úspechov, ktoré dokonca priniesli chýry o prípadných postupových ambíciách pre nastávajúcu sezónu.

Neostalo len pri rečiach, činy hovoria jasnou rečou. Po jeseni 2017 strácali Dubničania na vedúce Borčice jediný bod. Tie však v zime prišli o kľúčových hráčov a klub sa presťahoval do Považskej Bystrice, kde sa spojil s miestnym účastníkom piatej ligy. Od budúcej sezóny tak Borčice z futbalovej mapy zmiznú, poprípade začnú písať novú kapitolu v najnižšej súťaži. Dubnici tak prakticky ustúpil jediný reálny konkurent, no nijaké poľavenie sa nedostavilo.

FK Dubnica prehrala 8. novembra 2017 v dohrávke 12. kola na svojom štadióne s rezervou Dunajskej Stredy 0:1, keď jediný gól zaznamenal v 51. minúte Peter Nagy. Odvtedy uplynulo pol roka a štrnásť súťažných zápasov. Dubnica v nich stratila len dva body, keď remizovala 0:0 v Galante. Impozantne však pôsobí predovšetkým fakt, že v týchto štrnástich dueloch inkasovali dubnickí hráči len raz, keď si pri výhre 1:2 v Púchove strelili vlastný gól. Od protihráča tak vlastne neinkasovali dlhých 1 299 minút.

Za rovnaké obdobie však rozvlnili súperovu sieť 47-krát, teda v priemere každých 27 minút! Zmieňovaný gól dunajskostredského futbalistu bol zároveň aj jediným inkasovaným gólom lídrovej defenzívy na domácom trávniku. Vo zvyšných štrnástich domácich zápasoch Dubnica nestratila ani bod, vždy to bolo dokonca víťazstvo s čistým štítom.

Po 29. kole si tak na Považí kráčajú k návratu do 2. ligy, veď Borčice strácajú päť kôl pred koncom desať bodov, Nové Zámky dokonca trinásť. Postup si môžu Považania spečatiť už v nasledovnom stretnutí, veď v nedeľu 20. mája budú od 17. hodiny hostiť práve Borčice. V sezóne 2018/19 sa tak v Dubnici zrejme budú môcť tešiť na 2. ligu, rovnako tak na zrekonštruovaný štadión, na ktorom v súčasnosti prebiehajú početné úpravy.

Zdroj: Futbalnet.sk | Foto: Sportovymagazin.sk