Jeden z našich najlepších futbalistov všetkých čias oslávil v piatok 26. februára už svoje 34. narodeniny, pričom určite si želal, aby svoj tím ako kapitán doviedol po nekonečnom čakaní k víťazstvu. Príležitosť bola, avšak radostný okamih napokon neprišiel.

Hoci podľa oficiálnych údajov je Juraj Kucka až štvrtá alternatíva na post kapitána, v ostatných týždňoch nosí v Parme pásku práve rodák z Bojníc. Radosť z víťazstva avšak veru nepocítil Kucka, jeho spoluhráči či fanúšikovia Parmy už šestnásty krát v rade, v rámci Serie A po pätnásty krát. Naposledy vyhrala Parma ešte 30. novembra na pôde Janova 1:2.

Tentokrát čakal na Kucku a spol. pomerne schodný súper, a síce Spezia, ktorej patrilo pred 24. kolom najvyššej talianskej súťaže 16. miesto. Predposledná Parma na ňu strácala desať bodov a po prvom polčase viedla 0:2. Góly domácich z 52. a 72. minúty však znamenali konečný rezultát 2:2.

Parme, ktorá má aktuálne nelichotivú bilanciu 2-9-13 a skóre 19:47, sa tak záchrana pomaly vzďaľuje, a to jej najbližšími súpermi sú Inter Miláno (líder),  Fiorentina (ktorá je doma pomerne silná) a AS Rím (aktuálne štvrtý). Pod čiarou znamenajúcou záchranu sú aj Cagliari a Crotone, FC Turín má aktuálne na Cagliari i Parmu 5-bodový náskok. Kucku tak môže prinajlepšom hriať pocit, že s 5 gólmi je najlepším strelcom tímu. To je však skôr alarmujúce ako potešujúce.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter