Čakalo sa, že futbal bude spravodlivejší a rozhodnutia erudovanejšie po jasnom dôkaze z videa. Zdá sa však, že systém VAR neslúži na to, na čo má. Minimálne v španielskej La Lige, kde to v posledných týždňoch na ihrisku poriadne vrie.

Lionel Messi by možno videl v zápase s Bilbaom po zhliadnutí videa červenú kartu. Lenže to bolo neporovnateľné s podvodom, ktorý sa udial v zápase RCD Mallorca proti Celta Vigo. Domáci zvíťazili pomerom 5:1, avšak prvá penalta bola skutočným hriechom proti pravidlám. Domáci hráč Dani Rodríguez sa evidentným spôsobom vrhol na zem bez pričinenia protihráča. Čo na to rozhodca? Situáciu išiel osobne preveriť k systému VAR. Výsledok? Jasná penalta!

Bývalý rozhodca Juan Andujar Oliver sa vyjadril jasne. “Ako rozhodcu ma to bolí. VAR je neskutočný vtip. Ako môže byť odpískaná penalta v situácií, keď sa hráč Mallorcy zúfalo hodí o zem, aby oklamal rozhodcu,” hneval sa Oliver. Celta Vigo bolo naozaj podvedené, ale koľko tímov ešte bude musieť byť takto oklamaných, kým sa pohnú ľady vo veci menom systém VAR?

Nasimulovaná penalta – Mallorca:

 

Zdroj: Marca.com | Foto|Video: Twitter, Streamable.com