Predpovede a všetky indície k tomu, že Luka Modrić vyhrá Zlatú loptu za rok 2018 sa napokon naplnili. 33-ročný chorvátsky záložník si cenu prevzal po tom, čo ukončil šnúru víťazstiev dvoje Ronaldo-Messi.

Luka Modrić získal najviac hlasov od novinárov, trénerov a kapitánov národných mužstiev, pričom na druhé miesto odsunul Cristiana Ronalda a na tretie Antoina Griezmanna. Mnoho fanúšikov s výhrou stredopoliara Realu Madrid nesúhlasí a dokonca sa objavili správy, že sčítanie hlasov nemuselo prebehnúť úplne s kostolným poriadkom.

Zástupca Trinidadu a Tobaga Lasana Liburd, novinár denníka Wired868, totiž tvrdí, že jeho hlasy boli započítané nesprávne. Podľa zverejneného oficiálneho hlasovania mal dať na prvé miesto Antoina Griezmanna, na druhé Mohameda Salaha, na tretie Cristiana Ronalda, na štvrté Luku Modrića a na piate Lionela Messiho.

Lasana Liburd ale tvrdí, že to bolo presne naopak. Prvé miesto mal dať Messimu: “Môj výber hráčov mal byť po správnosti započítaný (v správnom poradí): Messi, Modrić, Ronaldo, Salah, Griezmann. Hlasoval som v tejto prestížnej cene roky bez akéhokoľvek problému. Neviem, kde nastala chyba. Ale mám záznam o mojom hlasovaní…,” napísal novinár na Twitteri.

“Každý rok hlasujem rovnakým spôsobom a nikdy predtým som nemal problém. Myslím, že je to ľudská chyba. A keďže moje meno stále figuruje vedľa nesprávneho záznamu, musel som niečo povedať,” doplnil zástupca Trinidadu a Tobaga.

Ak by aj sa tvrdenie Lasanu Liburda ukázalo ako pravdivé, vďaka veľkým rozdielom na jednotlivých priečkach by sa konečné poradie nezmenilo. Ak by sa však ukázalo, že hlasy nesedia pri viacerých hlasujúcich, mohol by prepuknúť obrovský škandál. Čo alebo kto stojí za nesprávnym započítaním hlasov Lasanu Liburda a či boli hlasy ostatných zástupcov započítané správne, zatiaľ zostáva nezodpovedanou otázkou…

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.