Kto si doteraz myslel, že výstrelky futbalistov sú typické iba pre tých slovenských, bol na omyle. Vyhodiť si z kopýtka si dovolila aj skupina hráčov francúzskeho celku Stade Rennais FC a to počas ich pobytu na území Českej republiky.

Francúzsky tím odohral zápas Európskej ligy 24. 11. 2018 na pôde Jablonca, kde zvíťazil 1:0 a zachoval si tak nádej na postup zo skupiny. Napriek tomu sa nevyhol nepríjemnostiam, ktoré mu narobili samotní hráči.

Skupinka štyroch až šiestich z nich sa totiž podľa L´Equipe a televízie RMC Sport rozhodla stráviť večer v dámskej spoločnosti, kde nechýbal ani alkohol. Aj keď prítomné ženy sa aj vďaka ochranke na ich hotelové izby nedostali, ide o porušenie životosprávy a disciplíny. Zdroje sa nezhodujú akurát v tom, či sa tak stalo v neskorých hodinách po zápase, alebo deň pred stretnutím Európskej ligy.

O celom incidente informoval český portál Isport.blesk.cz, ktorý zároveň uviedol, že sa daní hráči nevyhnú sankciám zo strany klubu. V spomínanom klube panuje dusná atmosféra aj kvôli výsledkom a najnovšie musel odísť aj hlavný tréner Sabri Lamouchi.

Zdroj: Isport.blesk.czFoto: Twitter