Šimon Nemec sa aktuálne aklimatizuje na zámorský štýl hry v AHL a je reálne, že behom tejto sezóny si zahrá aj v NHL. Nepredbiehajme však. Už pred nejakou dobou sme písali, že veľkými krokmi sa posúva vpred aj jeho mladší brat Adam.

Adam Nemec má stále len 15 rokov, no naďalej si robí zo starším protihráčov trhací kalendár. Aktuálne má v Extralige dorastu (U18) v drese svojho Liptovského Mikuláša v sezóne 2022-23 na konte 20 vystúpení.

A môžete si tipnúť, koľko v nich zaznamenal bodov. V minulej sezóne ako 14-ročný získal v lige do 16 rokov takmer 4 body na zápas a v II. lige U18, z ktorej Liptáci postúpili, cez dva body na zápas.

Aktuálne hrá už Liptovský Mikuláš medzi elitou, no to asi niekto Adamovi zabudol oznámiť. Po 20 zápasoch má úchvatnú bilanciu 32+25 a jeho o viac než rok starší spoluhráč Alexander Milan Sejna ako druhý v poradí za ním zaostáva o jedenásť bodov. Hráči deliaci sa o 10. miesto majú na konte po 21 bodov. Neskutočné!

Obávame sa teda (v dobrom slova zmyle), že Adama na rozdiel od Šimona ani len nestihneme vidieť na Slovensku na seniorskej úrovni a rovno poputuje či už na sever Európy ako napr. Slafkovský a Dvorský, poprípade rovno do Severnej Ameriky za svojim bratom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adam Nemec (@nemec.adam17)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram