Real Madrid má v španielskej najvyššej futbalovej súťaži už 4-bodový náskok pred druhou FC Barcelonou. Fanúšikovia “Blaugranas” sa však neraz posťažovali nato, že “Biely balet” kopal podľa nich neprimerane veľké množstvo pokutových kopov. Tréner Atlética Madrid má však pre celú vec pomerne jednoduché vysvetlenie.

Zverenci trénera Zinedine Zidana vyhrali svoje posledné stretnutia proti Getafa, respektíve Athleticu Bilbao zhodne po 1:0. V oboch spomínaných dueloch strelili gól z pokutového kopu. Aj preto vynorili hlasy, že VAR a rozhodcovia majú pomáhať Realu Madrid k titulu.

Realu sa však zastal tréner jedného z jeho rivalov a to Atlética Madrid. Diego Simeone má na celú vec svoj vlastný názor: “VAR odhaľuje všetko a teraz máme možnosť vďaka nemu vidieť veci, ktoré sme predtým nemohli registrovať. Rozhodcovia sú tiež len ľudia a môžu sa mýliť. Je to spravodlivejšie. Ak vám dajú viac penált, ako v prípade Realu Madrid, to to je len preto, že útočíte viac ako iné tímy,” objasnil celú “záhadu” skúsený tréner.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter