Vedenie anglickej Premier League potvrdilo, že dňa 19. marca 2020 oficiálne odhalí mená historicky prvých dvoch členov siene slávy tejto súťaže, ktorá vznikla v sezóne 1992/93. Ktorí to budú?

Ich mená budú zverejnené po dôkladnom výbere určenej odbornej komisie, pričom zaradenie do “Siene slávy Premier Premier” má byť najvyššou individuálnou poctou, ktorej sa hráči môžu dočkať. Postupne však vedenie súťaže bude dávať priestor aj fanúšikom, ktorým umožní v ďalších mesiacoch či rokoch sa spolupodieľať na členoch vybranej spoločnosti.

Pre výber sú prednstné dve kritéria – hráč už musí byť vo futbalovom dôchodku a do úvahy sa majú brať len jeho výkony a zásluhy vrámci najvyššej anglickej súťaže. Ktorí futbalisti sú najväčšími favoritmi objaviť sa medzi prvými dvomi vymenovanými členmi “Hall of Fame”?

Podľa portálu Givemesport sú nimi legenda a dlhoročná opora Manchestru United Ryan Giggs a suverénne najlepší strelec v histórii súťaže Alan Shearer. Do užšej špičky “favoritov” majú patriť aj Thierry Henry, Roy Keane, Frank Lampard, Peter Schmeichel, John Terry, Paul Scholes, Steven Gerrard a Matt Le Tissier.

Podľa nás sú prví dvaja menovaní taktiež TOP kandidátmi, no ani ich prípadné nezaradenie medzi prvú dvojicu “ocenených” na úkor niektorého z ďalších menovaných nebude nijakou blamážou.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter