Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrala včera ďalší zo svojich kvalifikačných duelov. Tentokrát cestovala na Island, kde si zmerala sily s islandskou reprezentáciou. Bol to skutočne šialený zápas, ktorý rozhodol až gól nášho brankára.

Zápas nezačal pre našich reprezentantov úspešne, keď nielen že nepremenili nariadený pokutový kop, ale v prvom polčase stihli aj inkasovať. V druhom polčase síce vyrovnal László Bénes a do vedenia nás dostal Tomáš Vestenický, no Islanďania vyrovnali z pokutového kopu v 93. minúte.

Pre našich bol takýto výsledok neprijateľný a preto vyslali na posledný rohový kop zápasu do súperovho pokutového územia aj brankára Mareka Rodáka. A urobili dobre. 21-ročnému rodákovi z Košíc sa podarilo vsietiť gól a získať tak pre seba a svoj tím veľmi cenné tri body, ktoré znamenajú, že aj napriek výhre Severného Írska so Španielskom si naši chlapci udržali priebežné druhé miesto.

Dvadsaťjednotku ešte čaká približne o mesiac domáci súboj s Estónskom a následne 4 dni po ňom (16.10.) pocestujú do Severného Írska. Ak Estóncov porazia, bude im stačiť na udržanie si druhého miesta aj remíza. Na druhej strane tomu tak byť nemusí, keďže je veľmi pravdepodobné, že naši “Sokolíci” sa budú musieť pobiť o body do tabuľky druhých tímov, z ktorej do baráže postupujú iba najlepšie štyri tímy.

Zostrih: Island U21 vs. Slovensko U21 (2:3)

Foto|Video: Streamable.com, YouTube