Raz už spôsobil, že prestupový trh totálne zošalel. Bolo to v roku 2017, keď za astronomických 222 miliónov eur prestúpil z Barcelony do Paríža. Po tomto transfere začali sumy za hráčov naberať neuveriteľné rozmery. Tentokrát by svojím prestupom mohol Neymar vyvolať menší kolaps v Serie A.

Či už by prestúpil do Realu alebo Barcelony, fanúšikom v talianskej najvyššej súťaži by to absolútne netrhalo žily. Avšak, svojím transferom by mohol spôsobiť skutočné zaujímavý domino efekt, ktorý by postihl gigantickým spôsobom Serie A. Fanúšikovia by pravdepodobne nestíhali sledovať, kto opúšťa a kto prichádza do ich milovaného klubu. Prestupový kolotoč by mohol vyzerať nasledovne:

Ak by PSG úspešne predalo Neymara, s určitosťou by sa zameralo na podpis Paula Dybalu z Juventusu, aby získalo za neho hviezdnu náhradu. Keby Juventus prišiel o Argentínčana, takisto by mohol do svojho kádra priviesť hviezdne meno. Mauro Icardi by so sťahovaním do Turína nemal mať výraznejší problém, veď s vedením Interu má od marca poriadne napäté vzťahy.

“Nerazzurri” by na oplátku mohol získať náhradu za neho v podobe Edina Džeka z AS Rím, čím by sa uvoľnila cesta Gonzalovi Higuaínovi na ceste z Juventusu práve do “večného mesta”. Či sa takéto šialené prestupy napokon uskutočnia, závisí len od Barcelony a Realu, a od ich uspokojivej ponuky, ktorú predložia Parížanom.

serie a prestupy

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter