O tom, čo všetko je vo futbalovom svete možné, sa dá diskutovať. Šokujúci triumf Grékov na EURE 2004 či ešte senzačnejší titul Leicestru v Premier League 2015/16 sú z tej “športovej” stránky. Parížania ale posunuli iné “hranice”. Kúpa 222-miliónového hráča, no aj súčasný zisk kapitánov FC Barcelony a Realu Madrid, sú ich “husárske kúsky”.

V lete 2021 sa Parížania posilnili do takej miery, že aj ich druhá (či dokonca tretia) jedenástka majú svoju kvalitu. Pre ich fanúšikov či trénera Mauricia Pochettina našťastie, pre súperov bohužiaľ. Prečo je tomu tak, ukázalo napríklad i 5. kolo Ligue 1.  V ňom sa zatiaľ 100-percentné PSG stretlo s nováčikom z Clermontu, ktorému úvod sezóny vyšiel skvele. Po štyroch kolách mal bilanciu 2-2-0 a skóre 9:5.

V ich vzájomnej konfrontácii ale nemohlo byť pochýb o favoritovi. Duel napokon skončil jasne 4:0 v prospech domáceho PSG. Avšak, je to pomerne “zvláštne”, veď Pochettino sa musel zaobísť vinou karantén či zranení až bez desiatich kvalitných hráčov. Do zápasu nemohli zastiahnuť napríklad ofenzívne esá ako Messi, Neymar a Di María, stredopoliari Verratti a Paredes či obrancovia Ramos, Bernat a Kurzawa. Navyše, len na lavičke začínal Icardi a do zápasu vôbec nezasiahol Wijnaldum. Šialené!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter