Ešte skôr počas tohto týždňa sa doslova stal zázrak v kvalifikácií na Majstrovstvá Európy hráčov do 21 rokov. V skupine H na seba narazili Faerské ostrovy a Francúzsko. Favorit bol jasne daný, čo odzrkadľovali aj predzápasové kurzy, pričom na hostí vypísali stávkové kancelárie kurz 1,09.

V prvom polčase sa zápas vyvíjal podľa papierových predpokladov, keď v 8. minúte skóroval hosťujúci Amine Gouiri. Vývoj potvrdzovali aj štatistiky. Kým družina okolo Eduarda Camavingu – čerstvej posily Realu Madrid, mala počas prvej 45-minútovky na svojom konte 11 striel, Faerčania ani jednu. Po zmene strán však prišiel šok.

V 55. minúte vyrovnal skóre stretnutia domáci Steffan Lokin neuveriteľným gólom. Na katastrofálnu chybu gólmana Francúzska v strede poľa zareagoval útočník Faerských ostrovov pohotovo a kurióznou strelou vyrovnal na 1-1. Francúzi začali s neskutočným náporom, no na víťazstvo to napokon nestačilo. Faerské ostrovy tak senzačne remizovali s favorizovaným Francúzskom 1-1.

Štatistiky stretnutia však vyrážajú dych. Francúzi mali loptu vo svojej moci 72% celkového času, celkovo vyslali až 30 striel. Domáci vystrelili len dvakrát, z toho raz na bránu, čo viedlo ku gólu a stačilo na zázračnú remízu.

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter