Prestup Cristiana Ronalda do Juventusu neotriasol iba fanúšikmi Realu Madrid, ale aj celým futbalovým svetom, nevnímajúc prestupový trh s hráčmi. Táto udalosť by mohla vyvolať tzv. domino efekt a spustiť vlnu prestupov viacerých hráčov.

Portugalec mal putovať do Talianska za čiastku približne 105 miliónov eur. Turínčania by preto mohli aj kvôli pravidlu Fair Play uskutočniť obchod s Chelsea. Klub z Londýna má mať totižto záujem o Gonzala Higuaína. Podľa Mediaset zaň ponúka 60 miliónov eur.

Prípadný prestup Argentínca by spôsobil pretlak útočníkov v londýnskom veľkoklube. “Čierny Peter” by najskôr ostal v rukách Álvara Moratu, o ktorého odchode sa špekuluje už dlhšiu dobu. Španielovi spôsobilo problém najmä zranenie, ktoré donútilo vedenie klubu pritiahnuť na Stamford Bridge Oliviera Girouda. V súvislosti s odchodom Moratu sa spomína Nemecko, konkrétne ide o Bayern Mníchov. Bavori majú záujem aj o Edinsona Cavaniho.

Tu však línia nekončí. Z Bayernu by sa na oplátku mohol následne porúčať Robert Lewandowski, ktorý je v posledných rokoch spájaný s Realom Madrid. “Biely balet” sa bude snažiť zaplátať dieru, ktorá vznikla v útoku po odchode Cristiana Ronalda a dočasným riešením by mohol byť práve čoskoro 30-ročný poľský útočník.

S “Los Blancos” sa spájajú aj iní hviezdni hráči, ktorí by prebrali štafetu po odchode kapitána portugalskej futbalovej reprezentácie. Ide napríklad o útočníkov ako Neymar, Kylian Mbappé a Harry Kane. Črtá sa tak naozaj zaujímavé prestupové leto!

Zdroj: marca.com | Foto: Twitter, Videoblocks.com