Dve najvyššie hokejové súťaže seniorov na Slovensku už začali behom septembra, zatiaľ čo amatérska Druhá liga (3. najvyššia súťaž a zároveň najnižšia súťaž organizovaná SZĽH) v sobotu 1. októbra. Aj navzdory ťažkým podmienkam sa do súťaže prihlásilo 14 klubov, ktoré sú v základnej časti rozdelené na dve 7-členné skupiny.

Hneď úvodné kolo pozostávajúce zo šiestich duelov sa nieslo tradične v znamení veľkého množstva gólov. Diváci ich videli dovedna 62, teda v priemere viac ako desať na zápas. Extrémom bolo víťazstvo Kežmarku nad Sabinovom v pomere 11:5, ktoré však videlo podľa oficiálneho zápisu žiaľ len 199 divákov.

V dedinke Hamuliakovo, ktoré leží neďaleko Bratislavy v seneckom kraji, videli diváci 13 gólov a prehru domácich s vysoko favorizovaným Púchovom 5:8. Púchov sa stal zároveň jediným hosťujúcim celkom, ktorý si odviezol body. Z víťaztva pred 800 divákmi sa radoval aj obhajca z Trebišova. Voľno mali celky Detvy a Gelnice.

V úvodnom kole zažiarili dvaja mladíci narodení v roku 2000, ktorí si pripísali po 5 bodov za 3 góly a 2 asistencie (Adrián Pavlov z Kežmarku a Marek Minárik z Púchova). Hattrick strelil aj ďalší Kežmarčan, a to Christián Bednarčík.

Výsledky 1. kola

Sezóna 2022-23: Týchto 38 klubov bude hrať seniorsky hokej na Slovensku!

Zdroj | Foto: Hockeyslovakia, Instagram/HK Steel Trebišov