Slovenská futbalová reprezentácia ukončila kvalifikačný cyklus a boje o Majstrovstvá sveta 2022, ktoré pre nás skončili neúspešne. Nastal čas zaoberať sa budúcnosťou trénera Štefana Tarkoviča na lavičke národného tímu. Bývalý elitný reprezentant si však myslí, že Slovensko má reálne len dvoch trénerov, ktorí sú od toho súčasného lepší.

Stanislav Šesták poskytol zaujímavý rozhovor webovému portálu Šport.sk, kde najskôr pochválil herné zlepšenie reprezentácie, ktoré bolo v posledných mesiacoch badateľné, no ako už skôr spomenul, mrzieť nás môžu zakopnutia proti trpaslíkom v úvode kvalifikácie.

Zaujímavejšie však je, čo rodák z malej východného Slovenska z Demjaty, povedal ohľadom výmeny trénera. Podľa jeho slov pre Šport.sk síce je na stole zvažovanie výmeny trénera, avšak horšie bude zohnať za neho náhradu. Pri všetkej úcte k Štefanovi Tarkovičovi sú totiž podľa Stanislava Šestáka lepší len dvaja a to Ján Kozák starší a Vladimír Weiss starší.

Pričom pri prvom menovanom nevidí Šesták príliš veľkú šancu, aby vrátil, keďže jednak odišiel do trénerského dôchodku a jednak sú v reprezentácii stále hráči, ktorí boli jednou z príčin, prečo sa svojho času rozhodol rezignovať. Otáznik tiež podľa Šestáka visí nad tým, či by bolo dobré, aby Weiss st. sedel na dvoch soličkách súčasne, keďže momentálne je trénerom ŠK Slovan Bratislava. V minulosti s tým bol síce problém, avšak teraz by bol Šesták za túto alternatívu. Navyše, pokiaľ ide o možnosť priviesť zahraničného trénera, tam aktuálne bývalý útočník Bochumu nevidí vhodnú alternatívu, ktorú by sme si mohli dovoliť a ktorá by do toho šla.

Celý rozhovor nájdete >>TU<<

Zdroj: Šport.skFoto: Facebook/Slovenský futbalový zväz