Jednými milovaní, druhými nenávidený. Pre mnohých jeden z najlepších obrancov sveta, pre niektorých len nemilosrdný “zákerák”. Jedno však treba uznať. Patrí medzi najlepších obrancov histórie futbalu a je jedným z najlepších futbalistov Španielska.

Reč je o zadákovi Realu Madrid Sergiovi Ramosovi. Ten bude môcť už v dnešnom kvalifikačnom dueli proti Faerským ostrovom s výkopom o 20:45 vyrovnať jeden významný rekord. Na svoje konto si bude môcť pripísať najväčší počet víťazných duelov v reprezentačnom drese. 167 – to je méta, ktorú momentálne drží legendárny brankár Iker Casillas a ktorú dnes s najväčšou pravdepodobnosťou Ramos vyrovná.

To však nie je všetko. 33-ročný rodák z Camasu bude mať príležitosť stať sa najlepšie strieľajúcim obrancom čo sa týka reprezentačného merítka z celosvetového hľadiska. Doterajší rekord drží Argentínčan Daniel Alberto Passarella, ktorý za reprezentáciu strelil úctyhodných 22 gólov. Španiel má momentálne iba o jeden presný zásah menej. Či tento rekord prekoná dnes, alebo v nasledujúcom období nemení fakt, že je to jeden z najproduktívnejších a najlepších reprezentačných obrancov sveta. A to aj napriek jeho “hrubej a agresívnej hre, za ktorú mal dostať mnoho žltých a červených kariet”. Myslí si tréner dnešných súperov “La Roja” Lars Olsen.

ramos rekord španielsko

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter