Tipos Extraliga odštartuje určite pod väčším drobnohľadom a s vyšším záujmom ako naša druhá najvyššia súťaž. Avšak, i SHL si nepochybne zaslúži našu pozornosť, pričom už úvodné kolo nového ročníka prinieslo i jeden výsledok, ktorý bol senzačný, no pre nezainteresovaných fanúšikov pozitívny.

SHL nemá taký stabilný počet účastníkov a veľmi často sa v ostatných sezónach stalo, že ju hralo napríklad len desať alebo dokonca iba deväť tímov. O to milšie prekvapenie prišlo pred aktuálnou sezónou, keď bolo ohlásené, že aj táto súťaž bude 12-členná.

Pochopiteľne túto skutočnosť ale museli sprevádzať isté obavy, veď bez novačikov by mala len deväť účastníkov. Avšak, celky Brezna, Žiaru nad Hronom ako aj béčka Slovanu prijali výzvu a doplnili pelotón. Po tom, ako v predošlej sezóne nehrali pre pandemickú situáciu žiadnu súťaž, to bol smelý krok, no určite aj otázny.

Predsa len, mať „pekný“ počet tímov je fajn, no ak sú medzi nimi obrovské rozdiely, je to na škodu veci. Nikto predsa nechce, aby nejaký tím dostával v každom zápase dvojciferné prídely. Ako tomu bude behom sezóny, nevieme. Čo však vieme? To, že v 1. kole všetky nové celky obstáli. A to je pre neutrálneho diváka to najpodstatnejšie.

Absolútny šok ale pripravili hokejisti Žiaru, ktorí vyhrali 4:1 na martinskom ľade. Ten pritom obsadil v minulej sezóne bronzovú pozíciu. Brezno síce prehralo, no len 4:1 a v Žiline, ktorá bola suverénom uplynulého ročníka (dych jej došiel až vo finále). A béčko Slovanu získalo doma bod so Skalicou (5:6 pp).

Úvodné kolo SHL 2021/22

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto: Facebook/HK MŠK Žiar nad Hronom, Športovýmagazín.sk